خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه / مقالات / آرامش / درک کن داریم کمکت میکنیم
درک کن داریم کمکت میکنیم

درک کن داریم کمکت میکنیم

سلام امیدوارم تو زندگیت موفق باشی همیشه . احتمالا تو هم زندگی پر مشغله و استرس داری ، که اصلا هم خوب نیست و زندگیت در حال سقوطه . البته در این مقاله نمیخوام تکنیک و ترفند برای از بین بردن افسردگی و استرس بگم بلکه میخوام یه نکته بگم که اگه ازش پیروی کنی احتمالا میتونی تا هفتاد هشتاد درصد این مشکلات رو رفع کنی .

نمیدونم دورو برت چجور افرادی هستن ولی احتمالا تا حالا سعی کردن حتی کم کمکت کنن و حالتو بهتر کنن یا شرایطو عوض کنن .
یا شاید خودت رفته باشی پیش افراد مختلف مثل پدر و مادر یا افراد دور مثل فامیل یا آشنا و مشکلاتت رو باهاشون در میون گذاشته باشی و یا شاید رفته سایتای مختلف ، گروه و … ولی اگه زندگیت فعلا عوض نشده یه جای کار مشکل داره .

معمولا افراد با مشکلات مختلف میرن پیش دیگران یا دیگران میان پیش این افراد و درباره مشکلات حرف میزنن ، دردو دل میکنن دقیقه ها و شاید ساعت ها حرف میزنن . اون موقعی که میخوان برن پیش کسی احتمالا دارن فکر میکنن که مشکلات تا حدودی حل میشه یا حرف میزنن خالی میشن ، در واقع یه جور انگیزه و امید دارن برای اینکه باهاتون حرف بزنن . اما نتیجه چی میشه ؟
آیا مشکلاتشون حل میشه ؟

 

درک کن داریم کمکت میکنیم

 

یه نکته تو این ارتباطات هست و اونم درک کردنه ، وقتی یکی باهات حرف میزنه همینجوری به حرفاش گوش نکن ، درک کن حرفاشو ببین واقعا چی داره میگه و چه کمکی به زندگیت میکنه . در واقع چند کار میتونی انجام بدی .

یکیش تحلیل حرفای طرف مقابله یعنی حرفاشو بشکافی چون اون یه مجموعه حرف میزنه یعنی چند موضوع مختلف رو تو حرفاش داره و حتی ازش اجازه بگیر که حرفاتونو ضبط کنی تا اگه لازم بود دوباره گوش کنی و از حرفاش تو زندگیت استفاده کنی و یه نکته خیلی مهم عمل کردن به این حرفاس به قول معروف و خودمونی به حرفاش گوش کن .

دوم نقد و بررسی حرفای اونه یعنی بیای حرفاشو نقد کنی و در واقع اینکه حرفاش بده یا خوب و چقدر تاثیر داره رو زندگیت رو تعیین کنی . یه جورایی داوری کنی و شاید اصلا بهش گفتی که حرفات مناسب من نیست و بهش بگی درباره یه موضوع دیگه حرف بزنید

سوم درکه این میشه گفت مهم ترینشه که بایست بهش توجه کنی مهم نیست زیاد قبل حرف یا بعدش مهم اینه به این توجه و فکر کنی که اون داره کمکت میکنه .
شاید اصلا مهم نباشه که اون چی میگه و چه حرفایی میزنه فقط اینو درک کن که بهت توجه داشته و داشته کمکت میکرده . فکر اینکه یه همدم یا هم صحبت پیشته و داره بهت توجه میکنه خودش احساس خوبی میده قدرت عاطفه رو دست کم نگیر .

 

درک کن داریم کمکت میکنیم

 

و حالا که این نکته رو یاد گرفتی به بقیه هم یاد بده که که اونا هم بعد یا قبل حرف زدن به این توجه داشته باشن که اطرافیان ، دوست ، آشنا یا هر کس دیگه ای که داره باهاشون صحبت میکنه درک کنن که داره کمکشون میکنه و این خیلی به بهتر شدن زندگیت کمک میکنه . وقتی کسی داره راهنماییت میکنه به این فکر کن که اون کارای دیگه هم داشته یا میتونست انجام بده ولی اومد پیش تو و وقتشو گذاشت برات این خودش خیلی ارزشمنده پس با درک بیشتر به حرفاش گوش بده و وقتی که تغییری در تو ببینه اونم خوشحال میشه .

این روزا پیدا کردن یه هم صحبت ، هم زبون ، هم درد شاید کار ساده ای نباشه پس اگر یه هم صحبت داری سعی کن از دستش ندی ، درک کن که یه هم صحبت داری …

درک میتونه تفکراتت رو هم بزرگ کنه در واقع بینش بزرگتری از دورو برت داشته باشی و همینطور میتونه قبلت رو بزرگتر و مهربون تر کنه در واقع درک میشه گقت تماما برای تو مفیده .

ما مثل قرص نیستیم که با هدف رفع بیماری باشیم ما قلب داریم ، عاطفه داریم ، مهر و محبت داریم و این خودش از هزاران قرص و دارو بهتر و اثر بخش تره …

 

درک کن داریم کمکت میکنیم

درباره ی تحول دوباره

مطلب پیشنهادی

تحول دوباره

پاور پوینت درمان استرس

سلام امیدوارم بی استرس باشی . این یه پاور پوینت 22 صفحه ی درمان استرس …

4 دیدگاه

  1. صلااااام مرسییییی از حضورتون 🙂

  2. سلام….
    شما روان شناسید؟؟؟
    مرسی از حضورتون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *