خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه / مقالات / اعتماد به نفس / رفع نیاز توجه خواستن
رفع نیاز توجه خواستن

رفع نیاز توجه خواستن

رفع نیاز توجه خواستن

دقت کردی چقدر دیگران لحظه های زندگیشون رو تو شبکه های اجتماعی به اشتراک میذارن ، بنظرت چرا ؟
شاید میخوان نشون بدن که پولداریم و به رخ بکشن ، شاید از دیگران کمک و نظر میخوان ، شاید میخوان دیده شن ، شاید توجه میخوان . احتمالا توجه و دیده شدن یا مورد توجه قرار گرفتن یکی از دلایل شایع است . درواقع من هم دوست دارم خیلی جاها مورد توجه قرار بگیرم . این یک نیازه و توجه و محبت دیگران میتونه این نیاز رو رفع کنه .

 

در حال حاضر این نیاز خیلی زیاد شده و مردم دوست دارن که برطرف شه و یکی از راه هایی که برای بر طرف کردن این نیاز انجام میدن اشتراک بعضی لحظات زندگی تو شبکه های اجتماعیه .
پس اگر این نوع پست ها رو در شبکه های اجتماعی رو دیدی ، بهش توجه کن و براش لایک و نظر بذار .

 

رفع نیاز توجه خواستن

 

اما راه های دیگه برای رفع این نیاز رو بهت میگم که شاید بعدا این نیاز دیگه برات مهم نباشه و تو رو آزار نده .
به این فکر کن که این نیاز از کجا شروع میشه و از کجا شکل میگیره ، و اصلا چرا باید این نیاز ایجاد شه . با فکر کردن به این سوال ها احتمالا میتونی این نیاز رو کنترل و مهار کنی چون که منشأ و پایه های اون رو پیدا کردی . ولی بازم شاید نتونی اون کنترل کنی و هنوز وجود این نیاز و رفع اون رو احساس کنی . سعی کن پایه های تشکیل این نیاز رو بشناسی چون ممکنه برای هر فرد متفاوت باشه و اگر اون هارو بشناسی احتمالا میتونی کامل یا تا حد زیادی رفع کنی .

 

رفع نیاز توجه خواستن

 

روش دیگه برای رفع این نیاز تجسم کردنه ، یعنی فکر کنی کسایی هستن دورو برت و باهاشون حرف میزنی ، میتونی یه نفرو تجسم کنی یا چند نفر و باهاشون تو فکرت صحبت کن ، مختلف فکر کن دختر ، پسر ، همسن ، همکلاسی ، بزرگتر ، کوچیک تر ، یا فکر کن تو صحرا با کسی حرف میزنی ، تو خونه ، تو کوه یا هر جای دیگه و اصلا خجالت نکش حتی آهنگ بذار و برقص ، بدون محدودیت …
تجسم کردن میتونه تا حدی این نیاز رو رفع کنه .

روش دیگه سازگاریه مثلا انقدر تحمل کنی و بی تفاوت باشی نسبت بهش که دیگه یه نیاز به حساب نیاد برات ، تحمل فشار این نیاز احتمالا بعد از مدتی برات عادی میشه و از فکرت میره بیرون و برات بی اهمیت میشه .

تو مقالات قبلی راجب به کنترل ، ذهن گفتم و اینجا هم باز تکرار میکنم ، تو میتونی این نیاز رو بسپری به ذهنت ، و با مغزت کنترلش کنی که نیازمند تمرینه ولی سعی کن با ذهنت اون مدیریت و حذفش کنی با ذهنت به این نیاز فکر کن و یا اون رو اصلا تو ذهنت راه نده انگار اصلا وجود نداره .

در وافع شاید اصلا یک نیاز نباشه و تلقین های پیاپی و پیوسته و یا دیدن این نیاز و رفع اون در دیگران باشه که رو تاثیر گذاشته و فکر میکنی که تو هم اونو داری و باید رفعش کنی و میتونی برعکس عمل و فکر کنی ، یعنی تلقین کنی که یک نیاز نیست و اصلا وجود نداره و به اولویت های دیگه زندگیت فکر کنی و اوناور تو ذهنت داشته باشی .

 

رفع نیاز توجه خواستن

 

هر چه قدر بیشتر بهش فکر و توجه کنی احتمالا بیشتر این نیاز رو تو زندگیت احساس میکنی و میخوای که رفعش کنی اما با فکر نکردن و تمرینات بالا به اون فکر نکن و سعی کن که اون رو از بین ببری …
ذهنتو محدود به یک نیاز نکن . ذهنتتو فراتر ببر و محدودیت ها رو بشکن و بخاطر یک نیاز خودت رو مختل نکن .

از خودت سوال کن آیا اون یک نیازه یا یک تلقین ؟

امتیاز شما به این مقاله

درباره ی تحول دوباره

مطلب پیشنهادی

فلافل فروشی که چلو کباب میخورد

فلافل فروشی که چلو کباب میخورد

سلام امیدوارم همیشه پولدار باشی . تو این مقاله یه داستان برات میگم و امیدوارم …

۳ دیدگاه

  1. مرسی ک همیشه میاین و با کامنت های مفیدتون منو خوشحال میکنید 🙂

  2. درضمن اگه وبلاگی رو دارین توی بلاگفا یا هرکدوم از سرویس های وبلاگ نویسی درصورت صلاحدید ممنون میشم ادرسشو لطف کنید

    اینجا کامنت دادن سخته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *