خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام قالب صحیفه
خانه / مقالات / استرس / چطوری استرس رو حذف کنم ؟ رفع استرس به روش استراحت

چطوری استرس رو حذف کنم ؟ رفع استرس به روش استراحت

چطوری استرس رو حذف کنم ؟ رفع استرس به روش استراحت

شاید فکر کنی حذف استرس به روش استراحت موقتی باشه و کارساز نباشه ، اما به این هم بستگی داره موقع استراحت چیکار میکردی و بعدش میخوای چیکار کنی .

 

تو این روش تو برای حذف استرس نمی جنگی یا باهاش مقابله نمی‌کنی ، فقط بیخیالش میشی و میری استراحت …
اگر زندگی پر تنشی داری ، پر استرس ، پر دغدغه و… دیگه کاری نکن ، مدتی ازینا دور باش و کناره گیری کن .
به خودت استراحت بده و دور از تنش و دغدغه و استرس باش .
تو زمان استراحت خودت از مشغله و دغدغه خالی کن و فکر کن هیچی وجود نداشته خودتو آزاد کن … میشه گفت خودت رو نجات دادی ازین اوضاع.
شاید اگه تو اون اوضاع تنش و استرس میموندی وضع روحی و جسمانیت بد تر میشد . پس در کل برای خودت برنامه ریزی استراحت داشته باش ، حواست باشه کجا باید زیاد انرژی بذاری و کجا کم.

 

چطوری استرس رو حذف کنم ؟ رفع استرس به روش استراحت

 

تو زمان استراحتت دیگه به مسائل کارو زندگیت و…. فکر نکن ، و فقط به فکر خودت باش و خوش بگذرون ، از سرگرمی های مختلف استفاده کن ، حتما به سفر برو و سعی کن که از خونه و محیط خونه دور باشی . سعی کن تو زمان استراحت هیچ فکر استرس زایی نداشته باشی .

هم میتونی استراحت کوتاه بین کاری داشته باشی مثلا دو روز یا سه روز هم میتونی استراحت بلند داشته باشی مثلا یک هفته یا یک ماه و….

خودت بسنج ببین چه مقدار استراحت نیاز داری

 

چطوری استرس رو حذف کنم ؟ رفع استرس به روش استراحت

 

البته پیشنهادی دارم برات اونم اینه که تو دوره استراحتت فکر و برنامه ای برای رفع استرس برای بازگشت به کار و زندگی داشته باشی تا یهو وارد زندگی پر استرس و مشغله قبلیت نشی .
یعنی تمرین ها و یه سری مطالب و آموزش ها درمورد استرس یاد بگیری تا موقع ورود به زندگی قبلیت شکه و ناراحت نشی و بتونی مشغله و تنش و استرس هارو مدیریت کنی و اونا بر تو غلبه نکنن.

البته تو دوران استراحتت اونقدر غرق نشو که زندگی و کار خودت یادت بره و فراموش کنی و در زمان استراحت دنبال راه هایی برای حذف و کنترل استرس باش .

تو زمان استراحت به خودت تلقین کن که همه چیز خوبه و همینطور در کنارش سینما ، استخر ، گردش ، تفریحات ممنوع ، سفر ، پارک ، موزیک ، دورهمی های دوستانه ، ورزش ، کوه نوردی و گشت و گذار های دیگه ، غذای خوب و…. برو و در کل خوش بگذرون و قوی برگرد به زندگی …

چطوری استرس رو حذف کنم ؟ رفع استرس به روش استراحت

امتیاز شما به این مقاله

درباره ی تحول دوباره

مطلب پیشنهادی

درمان افسردگی به روش همرنگی

درمان افسردگی به روش همرنگی

سلام امیدوارم حالت بسیار خوب باشه . یکی از نشانه های افسردگی کناره گیری و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *